Makine ile su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa

Makine ile su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa su tesisatçısı telefon numarası 0551 231 83 55 ten bizi arayabilirsiniz. Gop su tesisatçısı için kullanılan cihazlar ; test pompaları , dinleme cihazları, pimaş içi kamera ve termal kamera sistemleri kullanılmaktadır.

Makine ile su kaçağı bulma gaziosmanpaşa

Ev ya da işyerlerinde bulunan su tesisatlarında çeşitli sebeplerden dolayı kaçaklar oluşabilmektedir. Su kaçaklarının oluşmasının en büyük nedenleri arasında tesisattaki boruların kalitesiz oluşu ve boruların eskimesi gösterilmektedir. Bu nedenlerden dolayı tesisatlar zaman zaman su kaçırmaktadır. Su kaçaklarının yerinin tespiti için kullanılan yöntemler gelişen teknoloji ile birlikte değişmiştir. Makine ile su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa yapılırken teknolojinin sağladığı bu imkânlardan yararlanılmakta ve kaçaklar kısa sürede tespit edilebilmektedir. Teknolojik cihazlar sayesinde kısa sürede tespit edilen su kaçakları, sadece kaçağın olduğu bölüm kırılarak tamir edilmektedir. Su kaçağının tespit edilmesi ve ardından kaçağın olduğu borunun tamiri eskiye nazaran çok daha kısa sürmektedir. Bu da insanlar için büyük bir kolaylık ve rahatlık anlamına gelmektedir.

Makine ile su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa için kullanılan cihazlardan birisi nemölçerlerdir. Nemölçerler, belli bir bölgedeki nemi rahatlıkla ölçebilmektedir. Su kaçağının olduğu bölümde bulunan nem, diğer bölgelere göre daha fazladır. Nemölçer bu sayede kaçağın yerini net olarak belirleyebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte nemölçerlerde gelişmiştir. Bu cihazlar duvarın içinde bulunan nemi de ölçebilmektedir. Bunu duvarın 5 cm içine kadar yapabilmektedir. Böylelikle sadece duvarın yüzeyindeki nem ile değil, duvarın içindeki nem ile de kaçağın yeri tespit edilmektedir. Özellikle duvar içerisindeki nem daha doğru sonuçlar vermektedir. Nemölçeri kullanacak olan personelin son derece tecrübeli olması gerekmektedir. Çünkü bu cihaz sayesinde elde edilen verilerin yorumlanması diğer cihazlara göre daha zordur.

Makine ile su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa yapılırken kullanılan cihazlar farklı verileri aktarmaktadır. Bu veriler yorumlanarak su kaçağının olduğu yer tespit edilmektedir. Akustik dinleme cihazından gelen veriler ses şeklinde iken boru görüntüleme cihazı ve termal kameradan gelen veriler ise görüntü şeklindedir. Bundan dolayı bu cihazların her biri için ayrı uzmanlık ve tecrübe gerekmektedir. Bu uzmanlığa ve tecrübeye sahip olmayan kişilerin yapacağı su tespitleri daha uzun sürebilmekte ve zaman zaman ise yanlış olabilmektedir. Bundan dolayı işinde uzman ve tecrübeli olan kişilerin su kaçağı tespiti yapması daha doğru olacak ve daha doğru sonuçlar verecektir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55